top of page
Murmur collection

FASHION-ART
KOLEKCE MURMUR

Limitovaná kolekce MURMUR vzniklave spolupráci s malířkou Adinou Chmelovou, která je členkou Brick Gallery.

Z celkových 21 kusů jich bylo prodejních 17, zbývá poslední kousek!

Ke každému oděvu je vytvořen NFT kód, se lehce dá ověřit originalita. 

Murmur collection

Žádné produkty

POSLEDNÍ
KOUSEK
Z KOLEKCE
NA PRODEJ!

GALERIE KOLEKCE MURMUR

CollaB-Art s Adinou Chmelovou: kolekce MURMUR


Vždycky jsem měla v hlavě ideu, udělat z ulice "Walking gallery". Dostat umělecká díla do běžného života nejen jejich pověšením na zeď.
Při navrhování kolekce jsem měla na paměti, aby nedošlo ke znehodnocení samotného originálu, proto je kolekce složená jen z 15 kusů. Originalitu lze ověřit pomocí NFT kódu, kde jsou zaneseny veškeré informace o kolekci i samotném kusu oděvu. 


Na dvoj obraze, který jsme nechali natisknout na látku, našla Adina inspiraci v Basquiatovi, proto jsem se při vytváření kolekce inspirovala tím, co Jean-Michel opravdu nosil. Na fotkách, které jsem dohledala u něj převládaly košile, volné kalhoty a saka. Při tvorbě střihů jsem pracovala s unisex velikostmi – byť jsem "menší" velikost uzpůsobila spíše pro ženy a "větší" pro muže, tak jsem se snažila zachovat maskulinní prvky v jednotlivých oděvech (pocta skvělému umělci),
například volným střihem, spadlými rameny a u košil použité "pánské" zapínání. 


Když jsem poprvé uviděla naživo tenhle Adiny obraz, tak jsem měla koncept v minutě v hlavě a naše následná kolaborace si skvěle sedla. S Adinou si velmi dobře barevně i vkusově rozumíme, takže jsme velmi rychle našly společnou vizi.


Adina maluje velkoformátové obrazy a při tisku na látku byly jen nepatrně v měřítku zvětšeny, aby zaplnily celou šíři látky. Dohromady oba dva obrazy, které byly umístěny pod sebe, vyšly asi na 5,4 m. Celkem se natisklo 30 m látky, ze kterých vzniklo 21 kousků.


Jsem nadšená z toho, jak je obraz variabilní, měla jsem tu možnost pracovat s různě barevnými koncepty, a díky tomu se zadařilo, že ani jeden kus není totožný s druhým. 

Adina je jedním z umělců pod záštitou online galerie Brick Gallery. Od 5. 12. 2022 do Vánoc Brick Gallery pořádala výstavu Adininých obrazů v Kasárnách Karlín v Kavárně Bazén, proto jsme se rozhodly, že představení kolekce proběhne právě na vernisáži 5. 12. 2022.

 

Barbora

FOTKY Z VERNISÁŽE CROSS BANANAS

bottom of page